Jak dobrać śpioszki do wieku dziecka?

Śpioszki to ten rodzaje ubranek dla dzieci, które są niezbędnym elementem każdej wyprawki. Wielu rodziców, szczególnie tych “debiutujących”, ma jednak spore problemy z dobraniem odpowiedniego rozmiaru takich śpioszków, ale także i jakości ich wykonania. Dlatego też warto przybliżyć im ten temat.

Wybór najlepszych śpioszków dla dzieci

Dobór odpowiedniego rodzaju i rozmiaru śpioszków do wieku dziecka jest niezmiernie istotny. Wynika to z faktu, że ubranko to nie powinno być nigdy ani zbyt luźne, ani też zbyt obcisłe. Ubranko tego typu, które byłoby zbyt luźne, mogłoby sprzyjać powstawaniu na skórze dziecka różnego rodzaju otarć, alergii, oraz podrażnień. Dotyczy to jednak przede wszystkim tych modeli śpioszków, które zostaną wykonane ze sztucznych materiałów syntetycznych, oraz z mieszanki materiałów syntetycznych , z tymi naturalnymi. Pomimo zwiększonej ceny, troszcząc się o dobro swojego malucha powinno się wybierać dla niego jedynie te modele śpioszków, które zostały wykonane z materiałów w pełni naturalnych, w szczególności takich jak bawełna. Takie model śpioszków w swojej ofercie ma z pewnością każdy zaufany i polecany producent śpioszków dla dzieci.

Ważne jest jednak również, aby nie dobierać nigdy śpioszków zbyt obcisłych, gdyż ich noszenie będzie dla dziecka po prostu zbyt niewygodne. Jak się jednak okazuje, dobór odpowiedniego rozmiaru śpioszków może być szczególnie dla początkujących rodziców bardzo dużym wyzwaniem. Wynika to z faktu, że istnieją obecnie dwa najbardziej popularne rodzaje podawania rozmiarów śpioszków- według wzrostu czy też długości dziecka, oraz też jego wieku. Bardziej miarodajne jest z całą pewnością kierowanie się tą pierwsza klasyfikacją rozmiarową, dostosowując ją jednocześnie do aktualnego wieku dziecka. I tak dla dzieci w wieku od pierwszego miesiąca dziecka, do drugiego miesiąca powinno się wybierać rozmiary 56. Dzieci starsze, będą potrzebować analogicznie większych rozmiarów, czyli 62, 68 i tak dalej. W przypadku śpioszków, dobrym pomysłem jest zakupienie “na zapas”, śpioszków również w większych rozmiarach, co pozwoli na lepsze przygotowanie się do dynamicznego wzrostu dziecka w pierwszych miesiącach jego życia. Dobór odpowiednich rozmiarów ubranek dla małych dzieci, może się okazać dla wielu rodziców bardzo wymagający Wszystko to ze względu na fakt, że ubrania takie dostępne są w różnych klasyfikacjach rozmiarowych. Lepszym wyborem w większości wypadków będzie jednak kierowanie się rozmiarem dziecka, a nie jego wiekiem, gdyż ten drugi wskaźnik jest zdecydowanie mniej miarodajny.