Dobrze płatna praca dla studenta

oferty pracy dla studentów

Rozpoczęcie studiów często wiąże się nie tylko z przeprowadzką do nowego miasta, ale także z koniecznością podjęcia pracy. Nie każdy może liczyć na wsparcie finansowe rodziny, czy na otrzymanie stypendium. Dlatego też praca wieczorami, w weekendy, czy też w tygodniu (w przypadku studentów zaocznych) to jedyna opcja by móc się samodzielnie utrzymać.

Praca dla osób na studiach

oferty pracy dla studentówJak jednak znaleźć ciekawe oferty pracy dla studentów z Krakowa? W jakich branżach najczęściej pracują studenci? Na pewno dobrym miejscem poszukiwań ofert jest internet. Ogłoszenia o pracy znaleźć można na dedykowanych portalach, na stronach konkretnych firm, czy też na lokalnych grupach na portalach społecznościowych. W ten sposób można znaleźć zajęcie nie ruszając się z domu. Przez internet można wysłać swoje CV, a nawet przejść rozmowę rekrutacyjną. Poza tym w sieci można od razu poszukać informacji na temat danej firmy, czy jest polecana przez kandydatów czy nie. Studenci często pracują w branży gastronomicznych. Wśród barmanów, kelnerek, czy kucharzy można znaleźć wielu studentów. Taka praca często jest zmianowa, więc zarówno studenci dzienni, jak i wieczorowi mogą sobie w ten sposób dorobić. Do tego restauracje otwierają się nierzadko dopiero w południe i można liczyć na napiwki od klientów.

oferty pracy dla studentówDla studentów idealna będzie też praca jako sprzedawca, bileter, czy konsultant telefoniczny. To także praca w elastycznym wymiarze godzin. Często można pracować w zależności od swoich potrzeb od dwóch godzin do ośmiu. Zatem można sobie trochę dorobić do czynszu, jak również pracować w pełnym wymiarze godzin. Warto zwrócić uwagę także na prace dorywcze, okazjonalne. Studenci chętnie biorą udział w inwentaryzacjach. Prace tego typu odbywają się przede wszystkim na przełomie roku, wtedy to sklepu czy hurtownie muszą zliczyć swój towar i przekazać te dane do urzędu. Inwentaryzacja odbywa się w godzinach nocnych i od razu dostaje się wynagrodzenie. To dobra opcja kiedy się na coś zbiera albo potrzebuje więcej gotówki niż zwykle. W wakacje wielu studentów wyjeżdża nad morze czy w góry by tam zajmować się sprzedażą pamiątek na targach, obsługą w lodziarni, czy sprzedawaniem jedzenia na plaży. Można znaleźć nawet oferty z zakwaterowaniem.

Jak widać studenci mają w czym wybierać. Praca w branży gastronomicznej, handlowej, czy usługowej jest na wyciągnięcie ręki nie tylko dla uczniów w Krakowie. Na pewno warto jest dokładnie sprawdzić ofertę pracy tak by wybrać tę najciekawszą i najlepiej płatną, by nie musieć jej szybko zmieniać.

Oferty znajdziesz na stronie https://www.krakusik.pl/