Czy przeciwpożarowe bramy rolowane to dobry wybór?

W obecnym czasie coraz większy nacisk kładziony jest na zapewnienie odpowiedniej ochrony przeciwpożarowej w szczególności gdy mowa jest o przedsiębiorstwach. W tym właśnie celu bardzo często stosowane są odpowiedniego typu bramy ppoż. Są one bardzo ważne w kontekście umożliwienia odcięcia dostępu pożaru do newralgicznych miejsc budynku. Szczególnie często stosowanym w tym kontekście rozwiązaniem wydają się być rolowane bramy ppoż.

Czy warto wybrać ppoż bramy rolowane?

Wyróżniają się przede wszystkim możliwością dostosowania ich wyglądu, budowy, oraz sposobu działania do indywidualnych potrzeb danej firmy. Zazwyczaj bramy takie produkowane są bowiem na zamówienie, tym samym będąc najlepszym rozwiązaniem w przypadku tych firm gdzie ilość wolnego dostępnego miejsca jest ograniczona. Bramy rolowane wyróżniają się również zwartą konstrukcja, jak również bardzo uproszczonym systemem ich montażu. Jest to możliwe dzięki intuicyjnemu sposobowi łączenia ze sobą poszczególnych lameli takiej właśnie konstrukcji. Bramy przeciwpożarowe rolowane wykonane są zdecydowanie najczęściej z blachy ocynkowanej. Bardzo często na życzenie klientów jest ona produkowana również z użyciem blachy nierdzewnej. Brama taka może być również pomalowana na praktycznie dowolny kolor z palety RAL.

Jeżeli chodzi jednak o bezpieczne bramy przeciwpożarowe rolowane powinny one posiadać zgodność z odpowiednimi normami bezpieczeństwa, co potwierdzać będą przyznane takim właśnie produktom certyfikaty. Wytrzymałość takich właśnie konstrukcji powinna wynosić około 50000 cykli pracy. Ważne jest równocześnie, żeby panele użyte do stworzenia tych wrót wyróżniały się możliwie jak najniższą przenikalnością cieplną pancerza. Prowadnice pionowe bramy powinny być również w odpowiedni sposób zabezpieczone najlepiej przy użyciu uszczelki pęczniejącej. Dobrym wyborem okazać się mogą również takie konstrukcje, które będą dymoszczelne. Pozwoli to jeszcze bardziej zwiększyć gwarantowany przez taką bramę szacowany poziom ochrony przed następstwem pożaru w przedsiębiorstwie. Jednym z najczęściej wykorzystywanych rodzajów zabezpieczenia przed pożarem, używanym przez przedsiębiorstwa okazują się być tak zwane bramy rolowane. Są one szeroko cenione przede wszystkim za możliwość skutecznego odcinania dostępu ognia do tych najbardziej newralgicznych punktów danej firmy. Aby zapewniana przez takie bramy ochrona była jak najwyższa, powinny być one w odpowiednie sposób skonstruowane. Powinny posiadać one odpowiednie uszczelnienia, oraz ochronę przed przenikaniem dymu.