Profesjonalne ozdabianie druku

druk złotym kolorem

Nawet bardzo wyraźny czarny wydruk na wysokiej jakości kredowym, sztywnym papierze nie będzie się prezentował jakoś nadzwyczajnie. O ile chcemy wydrukować tylko jakąś tabelkę, umowę, czy oświadczenie to taki wydruk będzie odpowiedni. Co jednak kiedy chcemy przygotować ślubne zaproszenia, wizytówki firmowe, czy inne okolicznościowe wydruki?

Jak sprawić by były one wyjątkowe?

druk złotym koloremCiekawym pomysłem będzie zastosowanie kolorowego wydruku. Litery mogą być nie tylko niebieskie, czerwone, czy zielone. Możliwy jest nawet druk złotym kolorem, srebrnym, czy miedzianym. Takie napisy w ,,szlachetnym” kolorze na pewno przyciągną wzrok i będą elegancko się prezentować. To idealna opcja dla wyróżnienia nazwy firmy czy imion Pary Młodej. Warto jednak nie przesadzać z ilością koloru – chodzi o to by coś udekorować, ale nie sprawić że będzie wyglądało pstrokato. Dlatego też lepiej jest wybrać jeden dodatkowy kolor i ozdobić nim tylko wybrane elementy. Druga opcja na zdobienie to wytłoczenie liter – może się ono wiązać także z dodaniem koloru choć nie musi. Tłoczenie wygląda elegancko jeśli wykorzystujemy gruby kredowy papier – wtedy jest ono ewidentnie zaznaczone.

druk złotym koloremJest to dobra opcja kiecy chcemy wyróżnić dany tekst np. nazwę firmy, ale nie chcemy zmieniać żadnych kolorów. Choć jak zostało to powiedziane nic nie stoi na przeszkodzie by wykonane wgłębienie pokryć specjalną folią np. złotą lub srebrną. Tłoczenia wykonywane są często również jako element personalizacji notesów, kalendarzy czy zeszytów – robi się je na skórze czy innym materiale. Warto zaznaczyć, że w sposób ozdobny można przygotować nie tylko sam wydruk, ale także materiał na jakim zostanie on wykonany. Kartkę, wizytówkę, czy inną rzecz można wyciąć w fantazyjny kształt, podpalać krawędzie, wycinać je ozdobnymi nożyczkami, czy też wykonywać dziurki przez które potem przełoży się wstążeczkę i zawiąże kokardke. To dobra opcja szczególnie jeśli wręczamy komuś zaproszenie lub inny okolicznościowy wydruk – wtedy taka pomysłowość na pewno zostanie doceniona. Warto zaznaczyć, że druk ozdobny wykonują zarówno drukarnie, jak i niektóre opcje można wykonać samodzielnie np. ozdabianie krawędzi wydruku.

Podsumowując, zamiast zwykłego czarno-białego wydruku można pokusić się o przygotowanie liter w kolorze złotym, wytłoczonych na papierze, czy też o ozdobienie wydrukowanej rzeczy na krawędziach. Wtedy taka wizytówka, zaproszenie czy inna rzecz będą prezentować się pięknie, elegancko i unikatowo. Warto jest zatem w to inwestować.