Prezenty na Komunię Świętą

złoty medalik

Komunia Święta to pierwsze religijne wydarzenie w życiu dziecka, w którym świadomie ono uczestniczy. Wcześniej odbył się jedynie chrzest, ale wtedy niemowlę nie wiedziało, co się dookoła niego dzieje. Teraz, przed Komunią, musi iść do spowiedzi, chodzić na przygotowania do kościoła, czy zdawać modlitwy na lekcji religii. Większość dzieci cieszy się nie tylko na samo wydarzenie, czy spotkanie z rodziną, ale także ze względu na prezenty.

Co można podarować na Komunię Świętą?

piękny złoty medalik z jezusemRodzice, chrzestni, czy dziadkowie zawsze z wyprzedzeniem starają się rozejrzeć za prezentami dla swojej pociechy. Co roku dominują rowery, zegarki, czy sprzęt elektroniczny. Oczywiście cieszy on malucha, który kocha sport i zabawę. Jednak rodzina powinna dać dziecku także coś o charakterze religijnym, tak by pociecha nie zapomniała o co chodzi w Komunii Świętej. Co warto wziąć pod uwagę? Zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca dobry będzie piękny złoty medalik z Jezusem, Matką Boską, czy choćby wisiorek z krzyżykiem. To subtelny element biżuteryjny, który nie rzuca się w oczy, a jednocześnie przypomina dziecku o jego religii. Medalik może mieć wygrawerowaną datę Komunii, czy imię dziecka, dzięki czemu będzie to spersonalizowany prezent. Inną, podobną alternatywą, będzie różaniec. Do wyboru jest wiele różnych wzorów i kolorów.

złoty medalikSą różańce perłowe, czerwone, czy niebieskie, w wersji na szyję, jako bransoletka, a nawet w wariancie mini- jako pierścionek. Wykonywane są z różnych materiałów, takich jak drewno, czy naturalne kamienie. Są w związku z tym bardzo trwałe, odporne na zniszczenie. Inną propozycją może być danie dziecku książki o charakterze religijnym. Pisma Świętego jeszcze maluch nie zrozumie w pełni, ale pięknie oprawiony egzemplarz może na niego ,,poczekać”. Są dostępne także Biblie dla dzieci, bogato ilustrowane, pokazujące biblijne przypowieści prostym językiem. Alternatywą mogą to być książki dla dzieci o żywotach świętych osób, różnych świętach i zwyczajach (np. o Bożym Narodzeniu, czy Wielkanocy) czy też choćby kolorowanki z Jezusem, czy Matką Boską. Dzięki nim pociecha będzie kojarzyła religię z czymś miłym i przyjemnym, a także będzie mogła z nią ,,obcować” na co dzień np. podczas wieczornego czytania przed zasypianiem.

Pomysłów na religijny prezent dla dziecka na Pierwszą Komunię Świętą jest wiele. Piękny medalik, różaniec z drewna, czy ilustrowane Pismo Święte na pewno spodobają się zarówno maluchom, jak i ich rodzicom. Grunt to wybrać podarunek który będzie piękną pamiątką na lata, z tego ważnego wydarzenia.