Jak wybrać matę samochodową dla psa?

W ostatnim czasie coraz większa liczba kierowców decyduje się na zakup odpowiedniej maty samochodowej dla czworonoga. Jej stosowanie jest ważne z kilku względów przede wszystkim jeżeli chodzi o bezpieczeństwo psa. Odpowiednio dobrana mata tego typu może pozwolić na zachowanie tapicerki w dobrym stanie przez znacznie dłuższy czas.

Ochronna mata do samochodu dla psa

Oczywiście w sklepach znaleźć można obecnie wiele różnych rodzajów takich produktów. Ważne jest aby pamiętać, że nie każdy ich typ będzie się sprawdzać w każdym przypadku tak samo dobrze. Dobranie właściwej maty powinno być uzależnione od rasy posiadanego psa i jego wielkości. W przypadku tych mniejszych zupełnie wystarczające okaże się akcesorium o powierzchni 70 cm x 160 cm. W przypadku ras średnich konieczne może się okazać wybranie maty, która zajmować będzie około ⅔ wielkości całej kanapy. W sytuacji posiadania dużego psa trzeba zdecydować się na dedykowane pokrowce samochodowe na tylną kanapę. Te będą pozwalać na skuteczne zabezpieczenie całego wnętrza pojazdu. Warto jednak pamiętać, że funkcja ochronna nie jest jedyną dla której kupowana jest wodoodporna mata do auta dla psa. Jej podstawową rolą jest bowiem zabezpieczenie samego zwierzaka szczególnie w czasie wykonywania bardziej dynamicznych manewrów. W zdecydowanej większości sytuacji psy nie nadają się do transportu w transporterze tak jak ma to miejsce w przypadku kotów. W takim przypadku należy im zapewnić właściwy poziom ochrony w inny sposób. Zdecydowanie najlepiej będzie się wtedy sprawdzać mata samochodowa o właściwościach antypoślizgowych. Ułatwi ona skutecznie psu utrzymanie się na powierzchni kanapy niezależnie od typowej prędkości w czasie jazdy.

Dobrym pomysłem jest zakup takich jej rodzajów, które posiadają dodatkowe ochraniacze. Mogą one przybierać formę stabilnych usztywnianych boków. Oprócz tego bardzo często stosuje się w takich matach ochraniacze na zagłówki. Kluczowe jest również wypełnienie takiego produktu, które powinno zostać wyprodukowane z miękkiej gąbki. Doskonale rozłoży ona energię powstałą w czasie uderzeń i wstrząsów. Aby zapewnić psu odpowiednio bezpieczne warunki w czasie przewożenia go samochodem warto jest zadbać o dedykowane maty samochodowe. Dzięki nim zdecydowanie będzie można zmniejszyć prawdopodobieństwo ześlizgnięcia się psa z powierzchni kanapy. Dodatkowo maty takie będą chronić tapicerkę samochodu przed jej zabrudzeniem czy też rozdarciem. Aby tak jednak było trzeba z odpowiednią uwagą dobrać jej rodzaj przede wszystkim do rasy oraz wielkości przewożonego psa.

Po najlepsze maty zapraszamy na www.dogscomfort.pl.