Jak działa wypożyczalnia instrumentów?

fortepian wypożyczenie

Instrumenty muzyczne zdecydowanie nie są tanią rzeczą. Nawet za najprostszy, średniej klasy instrument zapłacimy kilkaset złotych, a za te markowe, czy robione na zamówienie nawet kilkaset tysięcy. Jest to zatem ogromny wydatek, zarówno dla klienta indywidualnego, jak i dla szkoły czy ośrodka kultury. Na szczęście zakup instrumentu – za gotówkę, na raty, czy w leasingu – nie jest jedynym rozwiązaniem.

Wypożyczenie instrumentów

fortepian na wypożyczenie Co w zamian? Najlepsza wypożyczalnia fortepianów, gitar, czy saksofonów na pewno będzie miała dla każdego doskonałą ofertę. Jak to działa? Większość tego typu firm posiada swoje strony internetowe, na której można zobaczyć dostępne instrumenty. Zwykle jest ich przynajmniej kilka w danej kategorii. Można dokładnie zapoznać się ze specyfikacją techniczną produkty, zobaczyć go na zdjęciach, przed podjęciem ostatecznej decyzji. Następnie trzeba zdecydować się, na jak długo wypożyczamy sprzęt. Najczęściej stosowane są umowy miesięczne lub kwartalne – jeśli chodzi o osoby prywatne, chcące nauczyć się grać. Z kolei jeśli chodzi o instrumenty bardziej profesjonalne i większe, takie jak fortepiany to niekiedy mogą być one wynajęte nawet na kilka dni np. na recital czy konkurs pianistyczny. Następnie można przejść do umowy najmu, którą pobiera się ze strony internetowej i wysyła pocztą do siedziby wypożyczalni lub też podpisuje się ją bezpośrednio w biurze firmy.

fortepian wypożyczeniePo zaksięgowaniu płatności instrument jest nam wydawany na określony czas. Po zakończeniu okresu najmu instrument odsyłamy z powrotem lub też możemy przedłużyć najem. Oczywiście im dłuższy okres najmu tym niższa będzie miesięczna opłata. Jednak i tak jest ona niewielka w porównaniu do zakupy instrumentu – czasem można dokonac najmu już za kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Ważne jest także to, by o instrument dbać. Nie można odesłać takiego bez struny, porysowanego, czy zabrudzonego – w takim przypadku w przeciwnym razie narazimy się na dodatkowe karne opłaty. Podobnie sytuacja będzie wyglądała jeśli sprzęt przetrzymamy dłużej niż przewidziano w umowie. Warto zatem ją dokładnie przeczytać przed zdecydowaniem się na usługi konkretnej wypożyczalni.

Kończąc rozważania, wynajęcie instrumentu jest bardzo proste. Wystarczy znaleźć wypożyczalnię, wybrac instrument, podpisać umowę i zapłacić za najem, a produkt zostanie nam dostarczony. Dzięki temu nie trzeba od razu wydawać kroci na jego zakup, co jest korzystne nie tylko dla amatorów muzyki, ale także dla szkół średnich, małych filharmonii, czy nowo powstających akademii muzycznych.