Ile kosztują parasole ogrodowe do restauracji?

parasol
Z parasoli ogrodowych korzystają zarówno restauratorzy, jak również coraz częściej – osoby prywatne. Wiele osób zastanawia się, z jak dużym wydatkiem związana będzie inwestycja w takie właśnie rozwiązanie. Cena wybranego parasola ogrodowego w znacznej mierze zależeć będzie od jego marki, a także od typu jego konstrukcji. Tak naprawdę trudno więc jest jednoznacznie określić uśrednioną cenę parasola ogrodowego gdyż wpływać może na nią w znacznym stopniu, cały szereg różnego rodzaju czynników. Jednym z bardziej istotnych, okazują się być wymiary wybranego parasola.

Jaki koszt parasoli do restauracji

parasolOczywistym jest, że więcej zapłacić trzeba będzie za parasol o znacznie większych rozmiarach, niż za ten, który jest mniejszy. Istotnie wpływać będzie na wycenę danego parasola, jego konstrukcja. Zdecydowanie najtańsze okazać się mogą parasole o najbardziej tradycyjnej konstrukcji, w której to czasza jest ustawiona idealnie nad podstawą, a sama podstawa, wykonana jest z betonu. Forma takich parasoli sprawia jednak, że stosowane sa one coraz rzadziej, przede wszystkim za dużą ilość miejsca, którą zajmują, oraz słabe zacienienie miejsc wokół czaszy parasola. Zamiast tego, stosowane są obecni parasole ścienne, lub też wyposażone w czaszę o kształcie kwadratowym, co zdecydowanie ułatwia ustawianie wielu parasoli koło siebie, oraz bardziej optymalne zagospodarowanie miejsca. podstawa takich rodzajów parasolki, jak tanie parasole ogrodowe do restauracji, jest często wykonana z metalu i zupełnie płaska, co ułatwia ustawianie krzeseł i stołów bezpośrednio wokół podstawy.

parasol do restauracjiNajprostsze modele parasoli ogrodowych to wydatek około kilkuset złotych za sztukę. Są one dobrym rozwiązaniem dla początkujących restauracji, kiedy to będą mogły być szybko zastąpione przez bardziej praktyczne rozwiązania. Na przykład droższe, wyższej jakości modele na wysięgniku, to już koszt często ponad tysiąca złotych. Z drugiej jednak strony, droższe modele parasoli, są często tak wykonane, że korzystać z nich można przez kilka lat, co też znacznie zwiększa opłacalność takiej inwestycji, która zwrócić się może już po kilku latach.

Wybór odpowiedniego modelu parasola ogrodowego do restauracji, nie jest zbyt prosty. Wybierając ten odpowiedni model,, należy zwrócić baczną uwagę na kilka bardzo ważnych czynników, które mogą w znacznym stopniu przełożyć się na cenę danego parasola. Często okazuje się, że inwestycja w droższe modele jest zdecydowanie bardziej opłacalna, niż będzie można z nich bezproblemowo korzystać zarówno przez znacznie dłuższy czas.

Więcej na: https://www.parasole-ogrodowe.pl/pl/