Czy drewniane fronty szafek mogą być odpowiednio solidne?

Pomimo upływu czasu nadal najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem okazują się być drewniane kuchnie. Wynika to z wielu różnych zalet, którym ten właśnie naturalny surowiec niewątpliwie się cechuje. Zalety te wynikać będą z bardzo twardej struktury takiego surowca, co znacznie przedłuża trwałość takiego rozwiązania.

Jak solidne są drewniane fronty szafek?

Przy odpowiedniej konserwacji drewniane fronty szafek w kuchni prezentować się mogą odpowiednio atrakcyjnie przez bardzo długi czas. W przypadku zaś, kiedy to dojdzie do wypaczenia drzwiczek, czy też do utraty koloru przez fronty ich odnowienie sprawia zazwyczaj najmniej problemów. W tym celu wystarczy zedrzeć z frontów starą farbę i nanieść nową, aby fronty mebli kuchennych prezentowały się jak zupełnie nowe. Wszelkie drobne zarysowania czy też nawet większe uszkodzenia we frontach takich mebli, mogą być skutecznie zamaskowane, czy też załatane. Podobnych możliwości z pewnością nie będą mieć meble wykonane z płyty MDF, które są główną konkurencją dla mebli drewnianych. Jeżeli chodzi o solidne fronty do szafek kuchennych drewniane, to wykorzystuje się do ich produkcji jedynie niektóre rodzaje drewna. Do celów ich wytwarzania używane są płyty drewniane o grubości do 2 cm do 2, 5 cm. Płyty te wykonane mogą być z drewna sosnowego, świerkowego, bądź też olchowego. Dosyć często w tym celu wykorzystywane jest drewno dębowe, drewno brzozy, buku, czy też jesionu. To właśnie od gatunku użytego do produkcji frontów drewna będzie zależna w największym stopniu ich końcowa trwałość.

Drewniane fronty kuchenne mogą pasować niemal do każdej kuchni, wykończonej zgodnie z założeniami różnych stylów wykończeniowych. I tak, te wykończone lakierem matowym, zdecydowanie najlepiej pasować będą do wnętrz w stylu klasycznym. Bardzo często, rozwiązanie to wykorzystywane jest w przypadku domów z bali. Z kolei fronty drewniane pokryte lakierem błyszczącym z pewnością doskonale komponować się będą nawet z bardzo nowoczesnym wnętrzem. Fronty szafek kuchennych można na przestrzeni lat bez problemu odmalowywać przez co zawsze pasować będą do odświeżonej aranżacji. W obecnym czasie coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wydają się być te rodzaje mebli kuchennych, których fronty są wykonane z naturalnego drewna. Wbrew pozorom bowiem, wyróżniają się one bardzo wysokim poziomem wytrzymałości. Wszelkie uszkodzenia, które na takich frontach mogą się pojawić, mogą być zaś bez większych problemów zamaskowane. Dodatkowo żadnych problemów nie sprawi odmalowanie takich mebli w celu ich lepszego dopasowania do aktualnego stylu wykończeniowego.